Mag 1 - Królewska Gwardia Baridasu

Szukaj
HISTORIA I NOWOCZESNOŚĆ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Struktura

Magazyn Sprzętu Przeciwchemicznego Krolewskiej Gwardii Baridasu.

Magazyn Sprzętu Przeciwchemicznego Królewskiej Gwardii Baridasu ( MSP KGB ) jest zasobem do celów walki ze skażeniami chemicznymi, biologicznymi i promieniotwórczymi w razie wystapienia sytuacji kryzysowe w Królestwie Baridasu. Sprzęt KGB można równierz wykorzystywać na potrzeby Obrony Cywilnej.

 

Maska przeciwgazowa MP-5 – etatowa maska przeciwgazowa Królewskiej Gwardii Baridasu. Maska ta przeznaczona jest do ochrony dróg oddechowych użytkownika przed zawartymi w powietrzu środkami trującymi, pyłem radioaktywnym i aerozolami bakteryjnymi. Konstrukcja umożliwia także pobieranie płynów oraz prowadzenie rozmowy.

 

FOO-1 przeznaczona jest do indywidualnej ochrony żołnierza przed skażeniami chemicznymi, biologicznymi i promieniotwórczymi, występującymi w postaci par, aerozoli i pyłów. Przystosowana jest do użycia łącznie z maską przeciwgazową MP-5. Strój podobnie jak nowoczesne stroje ochronne ma strukturę dwuwarstwową: warstwę wierzchnią stanowi tkanina mundurowa o wykończeniu wodoodpornym i oleofobowym, a warstwę wewnętrzną – materiał filtrosorpcyjny. Rękawice i buty są wykonane z gumy butylowej. Strój przystosowany jest do noszenia zamiast munduru. FOO-1 wykonywany jest w sześciu rozmiarach, buty ochronne w trzech.

Trellchem Super
Ansell


Zapewnia maksymalną ochronę przed ciekłymi chemikaliami, parami, gazami oraz cząsteczkami stałymi.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego