Pożar Markony - Królewska Gwardia Baridasu

Szukaj
HISTORIA I NOWOCZESNOŚĆ
Idź do spisu treści

Menu główne:

KGB w akcji

Gwardia w akcji bojowej.


Uwaga!

W dniu dzisiejszym zgłoszono pożar obszarów leśnych na północ od miasta Markona (kanton Leśne Wybrzeże). Po godzinie 12:00 wysłany został w tamten rejon zespół lokalnych strażaków, wyposażonych w standardowy sprzęt gaśniczy. Około godziny 14:30 okazało się, że lokalne siły są niewystarczające do zwalczenia szybko rozprzestrzeniającego się ognia.

Decyzją JKW Markusa Arpeda zostałem powołany na koordynatora akcji antykryzysowej. W pierwszej kolejności zawnioskowałem o wsparcie Książęcej Straży Ogniowej, co zostało zaakceptowane przez Kanclerz Karolinę von Lichtenstein.

Zobowiązuję zatem struktury Królewskiej Gwardii Baridasu oraz Książęcej Straży Ogniowej do meldunku w mieście Markona, w przeciągu 12 godzin od publikacji niniejszego zawiadomienia:

   
1. kom. Laurencjusz Ma Hi von Vincis-Kazakov (Królewska Gwardia Baridasu)
   
2. str. Helwetyk Romański (Książęca Straż Ogniowa)
   
3. str. Michał Bryennios (Książęca Straż Ogniowa)
   
4. str. Młynek Kawowy (Książęca Straż Ogniowa)
   
5. str. Marek Lipa-Chojnacki (Książęca Straż Ogniowa)
   
6. str. Li Xianfeng (Książęca Straż Ogniowa)


Meldunek należy złożyć poprzez wpisanie się w niniejszym temacie. Zameldować może się również ludność lokalna, która jest chętna do zwalczania pożaru.

Celem akcji jest zneutralizowanie pożaru w fazie, kiedy nie zagraża obszarowi miejskiemu. Wszelkie kolejne polecenia będą wydawane w tym miejscu.


(-) Siergiusz Asketil
Koordynator akcji antykryzysowej


Komendant Królewskiej Gwardii Baridasu Laurencjusz Ma Hi von Vincis-Kazakov melduję gotowość gwardzistów
do udzielenia pomocy w zagrożonym rejonie.

16.40 Wysyłam pierwsze wsparcie w postaci zastępu straży pożarnej ze struktur gwardii.


16.45 Dowódca zastępu melduje, że ogień szybko rozprzestrzenia się. Potrzebne dodatkowe wsparcie.


UWAGA : Komunikat dla mieszkańców Markony

1. Most kolejowy na rzece Eryn został zerwany.
2. Linia kolejowa LK nr 2 częściowo nie działa ( brak komunikacji pomiedzy Markoną, a Kaliszem ).

17.15 z miejscowości Drahim dotarła w miejsce akcji gaśniczej strażacka jednostka pływająca.
Trwa walka z żywiołem.17.53 do akcji dołącza strażak Li Xianfeng z Książęcej Straży Ogniowej.


17.59 Wicekról Markus hrabia Arped obserwował wielki pożar, jaki dotknął Leśne Wybrzeże, za pośrednictwem sclavińskiej telewizji. Razem z Prześwietnym Ignacym hr. Chojnackim-Ferskim uciekł z gmachu Trybunału Koronnego w Eldoracie wspomógł akcję helikopterem przystosowanym do transportowania wody. Zdjęcie wykonane podczas przelotu nad Awarą.
19.42 do akcji dołącza strażak Michał Bryennios z Książęcej Straży Ogniowej.

20.20 Las płonie, a akcja trwa. Gawrdziści przekopali 3 kilometrowy pas lasu do czystej ziemi, żeby pożar nie rozprzestrzeniał się z wiejącym wiatrem. To doraźne przedsięwzięcie w pewnym stopniu ograniczy rozprzestrzenianie się ognia. Zdjęcie z ostatniej chwili.
UWAGA : Władze Kalisza!

W związku z zaistniałą sytuacja władze miasta Kalisz zobowiązane zostają do:

1. Wyznaczenia tymczasowego rejonu ewakuacji mieszkańców;
2. Zabezpieczenia logistycznego wyznaczonego rejonu ( agregat prądotwórcze, namioty wieloosobowe, łóżka polowe, cysternę z wodą, wodę butelkowaną do picia, sanitariaty i żywność);
3. Powołania sztabu kryzysowego (w oparciu o urzędników miasta);
4. Przygotowania środków transportu do ewakuacji mieszkańców Kalisza (alarmowo powołać kierowców komunikacji miejskiej i podmiejskiej);
5. W przypadku ewakuacji mieszkańców zadania patrolowe oraz czynności związane z ochroną przed kradzieżą pozostawionego mienia mieszkańców prowadzić będą zmotoryzowane patrole KBG, króre na czas klęski przejmują kontrolę nad miastem.
6. Powiadomienia mieszkańców o planowanej ewakuacji i zabezpieczeniu pozostawianego mienia.


21.23 do akcji dołącza strażak Marek Lipa-Chojnacki z Książęcej Straży Ogniowej.


22.21 Wicekról Markus hrabia Arped zadaje pytania Siergiuszowi Asketil :

Jak szybko i w jakim kierunku rozprzestrzenia się pożar?
Czy, poza Leśnym Wybrzeżem, zagrożona jest również Republika Południowego Baridasu?
Czy mamy do czynienia z ofiarami, w tym ofiarami śmiertelnymi?
Uprzejmie proszę koordynatora akcji antykryzysowej o przekazanie raportu.

Informacja o ewakuacji mieszkańców Kalisza, który jest przecież stolicą lenna Prześwietnego Michała Hodży hr. Kiełbasy-Krakowskiego i leży na terytorium republiki, jest wysoce niepokojąca i nie może zostać zlekceważona.

Tymczasem śmigłowiec z Wicekrólem i Heroldem na pokładzie mija miasto Mons Reale w zachodniej Scholandii i zmierza w kierunku przejścia granicznego w Zollern.


22.39 raport
koordynatora akcji antykryzysowej Siergiusza Asketil :

Zgodnie ze stanem na godzinę 22:30 pożar obejmuje obszary na północ oraz na wschód od miasta Markona, zatem wdarł się na terytorium Andurii. Godzinę temu w okolice Kalisza skierowano kolejne zastępy straży pożarnej, aby żywioł nie rozprzestrzeniał się w tamtym kierunku. O ewakuacji zadecydowano z uwagi na ciągły rozwój sytuacji oraz godziny nocne, kiedy znacząco spada czujność mieszkańców.
Według prognoz, około północy wiatr skieruje ogień w kierunku północnym, co pozwoli na chwilowy oddech w okolicach Markony i Kalisza. Liczę na to, że wykorzystamy ten moment do całkowitego zneutralizowania pożaru na południu.
Dotychczas nie stwierdzono żadnych ofiar.


06.56 (29.10.2014r.)
Siergiusz Asketil w swoim dzienniku napisał : "Dzielni Strażacy walczą z nieustępliwym żywiołem. Potwierdziły się czarne scenariusze, które wykluczają szybkie zakończenie akcji - ogień został zneutralizowany w okolicy Kalisza, ale nadal poważnie zagraża Markonie. Niektórzy ochotnicy padają już sił, ale czy tak łatwo poddadzą się w walce o życie ludzi?"

Następnie przekazał komunikat :


Zobowiązuję wszystkich uczestników akcji do zameldowania w przeciągu 12 godzin indywidualnych postępów w walce z pożarem.

(-) Siergiusz Asketil
Koordynator akcji antykryzysowej


07.10 (29.10.2014r.) Wicekról Markus hrabia Arped przekazał informacje dotyczące walki z pożarem w godzinach nocnych.

O godzinie 00.04 eldoracki helikopter wylądował na przedmieściach Markony. Od godziny 3.21 bierze udział w akcji gaszenia pożaru. Zdjęcie zostało wykonane o godzinie 07.05.Ciąg dalszy nastąpi ...:)


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego